Szczeliniec Wielki schronisko

NOCLEGI KUDOWA-ZDRÓJ

Hotele, Pensjonaty, Wille, Ville, Pokoje gościnne, Domki letniskowe, Agroturystyka, Kwatery prywatne...

Mapa noclegów w Kudowie Zdroju

Willa Snassouci-Dauc

Baza noclegowa w Kudowie Zdroju liczy ponad 6000 miejsc noclegowych

Walory lecznicze Uzdrowiska Kudowa Zdrój

Właściwości lecznicze oraz atrakcyjne położenie miasteczka Kudowa Zdrój od wielu lat przyciągały ludzi na kurację. Wraz z postępem technologicznym (połączenie kolejowe) oraz zapotrzebowaniem na większą bazę noclegową w kurorcie zaczęto budować nowe hotele oraz ośrodki wypoczynkowe. Bad Kudowa okresie dwudziestolecia międzywojennego była bardzo rozbudowana i potrafiła przyjąć jeszcze raz tylu kuracjuszy i turystów ile miała mieszkańców.

Powojenne Ośrodki wypoczynkowe

Po wojnie funkcjonowały przeważnie ośrodki państwowe, ponieważ taki ustrój rządził wtedy Polskim Państwem. Kiedy komuna upadła i zaczęły się prywatyzacje, prawie wszystkie ośrodki przeszły w ręce prywatne i zostały wyremontowane. Zaczęto też budować nowe hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe oraz inne. Zapotrzebowanie na nocleg w Kudowie sprawiło, że ludzie zaczęli także wynajmować swoje prywatne pokoje w domkach lub mieszkaniach.

Baza Noclegowa w Kurorcie

Obecnie Kudowa Zdrój posiada ponad 7000 miejsc noclegowych i powstają nowe miejsca noclegowe a gmina jest otwarta na wszelkie inwestycje. Najbardziej popularne tanie noclegi w Kudowie Zdroju znaleźć możemy w Willach, Pokojach Gościnnych, Domkach Letniskowych, Agroturystyce i Kwaterach prywatnych.