Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze

Panorama, Historia i Niezapomniane Widoki

Oferuje niezapomniane widoki na rozległe obszary Gór Stołowych oraz okoliczne tereny

Wzniesienie z Perspektywą, Historią i Zapierającymi dech Widokami

Kłodzka Góra z niemieckiego Glatsenkoppe, znajduje się na wysokości 757 m n.p.m. to drugi pod względem wysokości szczyt Gór Bardzkich, położony w ich południowo-wschodniej części.

Położenie i charakterystyka Góry Kłodzkiej: Przewodnik po wzniesieniu w Górach Bardzkich.

Szczyt znajduje się na głównym grzbiecie Gór Bardzkich, będącym rozrogiem z odchodzącymi w cztery kierunki grzbietami. Na południe odchodzi główny grzbiet przez Jelenią Kopę, Grodzisko i Podzamecką Kopę do Przełęczy Kłodzkiej, gdzie łączy się z Górami Złotymi.

Na północ odchodzi główny grzbiet przez Gajnik, Ostrą Górę, Przełęcz Łaszczową i Łaszczową, gdzie rozgałęzia się na kilka ramion. Na południowy zachód, w stronę Kłodzka odchodzi najdłuższy grzbiet z Jedlakiem, bezimienną kotą 615, Obszerną, Kostrą i Szyndzielnią. Najkrótszy grzbiet z Szeroką Górą odchodzi na wschód, w stronę Lasek.

Budowa geologiczna, różnorodność roślinności Góry Kłodzkiej: Sekrety formacji skalnej w Górach Bardzkich

Kłodzka Góra zbudowana jest z dolnokarbońskich szarogłazów i łupków należących do struktury bardzkiej. Obszar porośnięty jest w całości lasem świerkowym, choć na szczycie występują przerzedzenia.

Eldorado dla Turystów - Odkryj Niezliczone Atrakcje i Szlaki Turystyczne

Szczyt jest dostępny dzięki szlakowi turystycznemu żółtemu, wychodzącemu z Kłodzka. Pomimo, że w XIX wieku popularność miała pobliska Ostra Góra, obecnie Kłodzka Góra przyciąga turystów. Kilka metrów od szczytu krzyżują się dwa szlaki turystyczne: żółty, prowadzący do przełęczy pod Kłodzką Górą oraz niebieski, będący częścią szlaku długodystansowego E3.

Na szczycie znajduje się wieża widokowa o wysokości 34,5 m, z najwyższym tarasem widokowym na wysokości 30,5 m. Kłodzka Góra wchodzi w skład Korony Gór Polski, chociaż najnowsze pomiary geodezyjne wykazały, że wyższa jest Szeroka Góra (765 m n.p.m.).

Źródło: www.wikipedia.org

Trasa z Kudowy-Zdroju prowadząca na Górę Kłodzką