Pielgrzym w Górach Stołowych

Pielgrzym w Górach Stołowych

Wędrówka do Wzgórza Pielgrzyma: Odkrywanie Malowniczych Szlaków Turystycznych

57-350 Kudowa-Zdrój

tel.: (+48) 74 86 61 436

Pielgrzym w Górach Stołowych

Pielgrzym w Górach Stołowych

Legendarne Wzgórze Pielgrzyma: Symbol Siły Natury

Ten imponujący bastion skalny, wznoszący się na wysokość 672 m. n. p. m., dominuje nad malowniczym miasteczkiem Wambierzyce, stając się niezaprzeczalną atrakcją turystyczną regionu. Składający się z dwóch imponujących bliźniaczych baszt piaskowca o imponującej wysokości 50 metrów. Otoczony jest gęstym lasem świerkowym, stanowi niepowtarzalny element krajobrazu Gór Stołowych.

Skały Pielgrzyma, bo tak nazywany jest ten naturalny majestat. Miejsce to oferuje widoki godne podziwu na okoliczne tereny, w tym na urokliwe miasteczko Wambierzyce, monumentalną Bazylikę, malowniczy Radków oraz pasma Sudetów Środkowych.

Wędrówka do Wzgórza Pielgrzyma: Ścieżki do Przygody

Szlaki prowadzące do Pielgrzyma są dobrze oznakowane, co ułatwia podróżującym orientację. Startując z parkingu przy drodze stu zakrętów, wyruszamy czerwonym szlakiem w kierunku Skalnych Grzybów, a następnie kontynuujemy w dół, śladem niebieskiego szlaku, mijając imponujące Skalne Wrota. Docieramy w końcu do zielonego szlaku, który prowadzi nas szeroką ścieżką, a bastion skalny, czyli Skały Pielgrzyma, jawi się przed nami w całej swojej monumentalnej okazałości.

Choć podejście może być strome, nie jest to jednak przeszkodą dla entuzjastów turystyki pieszej, którzy przygarniają do siebie każdy krok, wzbogacając swoje doświadczenie o niezwykłe widoki i wspaniałe przyrodnicze cuda.

Trasa turystyczna z parkingu obok Bastionów Radkowskich do Pielgrzyma