Góry Stołowe Ochota Magdaleny widok na Radków

Ochota Magdaleny w Górach Stołowych niedaleko Kudowy Zdroju

Dostrzec można także okoliczne formy skalne takie jak Głowa Króla, a czy też nadal działający kamieniołom

57-350 Kudowa-Zdrój

tel.: (+48) 74 86 61 436

Park Narodowy Gór Stołowych widok na Radków

Ochota Magdaleny legenda i opis

Ochota Magdaleny: Punkt Widokowy i opis tego magicznego miejsca

Ochota Magdaleny to malowniczy punkt widokowy, usytuowany na wysokości 670 metrów nad poziomem morza, zapewniający wspaniałe widoki na urokliwe miasteczko Radków oraz okoliczne formacje skalne. Położony nad Drogą Stu Zakrętów, ten przepiękny punkt widokowy stanowi doskonałe miejsce do obserwacji panoramy krajobrazu. Aby dotrzeć tam, można skorzystać ze szlaku zielonego rozpoczynającego się przy miejscu o nazwie "Droga nad Urwiskiem", a następnie kontynuować podróż szlakiem koloru czerwonego, który jest głównym szlakiem sudeckim.

Widoki i Atrakcje

Z Ochoty Magdaleny rozpościera się niezapomniany widok na miasteczko Radków, czeskie miasto Broumov oraz imponujące formacje skalne, takie jak Głowa Króla, Góry Bardzkie, Sowie, Suche, oraz Broumovskie Steny - Koruna oraz Kamenna Brana. Te zapierające dech w piersiach widoki czynią Ochotę Magdaleny niezwykłym miejscem, które przyciąga turystów z całego regionu.

Legenda Ochoty Magdaleny

Miejsce to jest również głęboko zakorzenione w lokalnej legendzie, związaną z niemiecką dziewczyną o imieniu Magdalena von Plitzen. Historia opowiada o nieszczęśliwej miłości Magdaleny do mnicha, który przybył do pobliskich Wambierzyc. Pomimo jej oddania, mnich nie odwzajemnia uczucia, co prowadzi do tragicznej miłości i cierpienia Magdaleny.

Opowieść o Miłości i Przemianie

Jednak w pewnym momencie, podczas błądzenia po lasach, Magdalena doświadcza olśnienia i uświadamia sobie, że jej uczucie do mnicha jest nieodwzajemnione. Zrozumienie to prowadzi do jej przemiany i odkrycia prawdziwej miłości w postaci rycerza Hagen. Po ślubie Magdalena odmienia swoje życie i zaczyna nową, szczęśliwą drogę obok ukochanego męża.

Dziedzictwo i Nazwa Miejsca

Dzięki tej przemianie i szczęśliwej miłości, urwisko nad Drogą Stu Zakrętów (Radków-Karłów) zostało nazwane "Ochotą Magdaleny", upamiętniając historię i metamorfozę tej niezwykłej postaci. Ta legenda nadaje dodatkowego uroku temu malowniczemu punktowi widokowemu, przyciągając turystów, którzy chcą odkryć jego piękno i historię.

Film punkt widokowy Ochota Magdaleny

Galeria zdjęć